anna124376

Magia Runiczna

Czym są Runy?

Runy są najstarszym europejskim pismem. Wg legendy podarował je ludziom bóg Odyn. Futhark to pełny rząd run, czyli nazwa runicznego alfabetu. Nazwa „Futhark” wywodzi się od pierwszych liter pierwszych 6 run (F-u-th-a-r-k). Z biegiem lat w europie powstawało wiele różnych runicznych alfabetów. Futhark składa się z 24 run.

Futhark to alfabet, którym nie służył do pisania dzieł literackich, za jego pomocą możemy napisać własną opowieść życia, jeśli chcemy nad sobą pracować i rozwijać się. Słowo „run” oznacza tajemnicę, sekret. Legenda mówi, że runy zstąpiły z nieba do świadomości Odyna, gdy ten wisiał na kosmicznym drzewie w mistycznym stanie. Zstąpiły pionowym szlakiem spajającym niebo i ziemię wg ezoterycznej zasady „jak na górze tak i na dole”, a zasada ta dobrze znana jest wszystkim badającym nauki tajemne. Runy nie są, więc owocem intelektualnych dociekań, a proces „poznania” ich ma wszelkie znamiona oświecenia, kiedy to człowiek wykracza poza granice znanego mu „ja”.

Runy układają się w pierwotny kosmiczny alfabet. Wyrażają związek człowieka z wszechświatem. Związek, który człowiek odnajduje poprzez ZNAK. Bo właśnie runy to bardzo silne energetyczne znaki. Przemawiając do naszej nieświadomości, potrafią uwolnić stamtąd niezwykle potężne siły, które pokierowane przez skupiony na celu umysł, w wprost niewiarygodny sposób odmienią twoje życie.

Runy są znakami wyrytymi na miękkiej powierzchni lub na kamieniu, albo na rzeczach osobistych. Niektórzy ludzie uważają, że runy układają się w tajemniczy kod, który w tajemniczy sposób uwalnia moc, za pomocą której spełniają się życzenia, chronią przed złem i dają wgląd w przyszłość. Każda runa nosi w sobie jakąś energię.

Magia Runiczna

Magia run jest jednym z skuteczniejszych rodzajów magii. Symbole runiczne są kluczami energetycznymi i niosą w sobie określone wibracje. Łączenie ich razem w tzw. skrypty lub bindruny daje niesamowicie szeroką gamę zastosowań tych „energetycznych koktajli”, to stąd bierze się owa precyzyjność w skutkach.

Ale z drugiej strony wyżej wymienione zalety stawiają dość wysoko poprzeczkę użytkownikowi, właśnie dlatego, że jest to tak precyzyjny, a jednocześnie silny instrument. Należy więc podchodzić do niego z nadzwyczajną uważnością. Niewłaściwe stosowanie może okazać się bolesne w skutkach.

Krótkie BHP zabiegów magicznych

 • Zachowaj czysty spokojny umysł. Jeśli jesteś zdenerwowany, zmęczony, zestresowany, albo pod wpływem silnych emocji, to DAJ SOBIE SPOKÓJ Z MAGIĄ. Umysł przed zabiegiem powinien być wyciszony, uważny i skupiony na celu.
 • Musisz wiedzieć PO CO to w ogóle robisz, i że BARDZO CHCESZ OSIĄGNĄĆ CEL. Niezbędny jest tu odpowiedni poziom wewnętrznej motywacji.
 • Nikt i nic nie może Ci przeszkadzać w miejscu przeprowadzania zabiegu magicznego.

Jeśli spełniłeś powyższe punkty, możesz przystępować do dzieła.

Historia Magicznych Run

W zimnych krajach Skandynawii powyżej 2000 lat temu, szamani wymyślili, żeby każde magiczne wyobrażenie zapisać w postaci symboli, znaki te nazwano runami. Te znaki, wyryte na kamienistej lub drewnianej powierzchni, służyły jako talizmany, przepowiadały przyszłość, chroniły od złego i prowadziły tego, który potrzebował ich mądrości.

Od wcześniejszych symboli runicznych wywodzi się germański alfabet Futhark. Nawet gdy znaki znalazły praktyczne zastosowanie to nie zmieniła się ich moc magiczna. Były malowane na domach, by odpędzić zło. Wojownicy ryli je w rękojeści miecza by być silnymi w bitwie. Robiono je na rękach ciężarnych kobiet, by dziecko przejęło zdrowie od matki. Szamani używali je by rozmawiać ze zmarłymi, a nawet by latać.

Wędrowni kapłani i kapłanki chodzili z miasta do miasta, i za pomocą wyrytych w drewnie znaków przepowiadali przyszłość. Podczas chrystianizacji w północnej europie znaczenie run spadło. Dopiero później w 20 wieku zostało „ożywione”. Dzisiaj kapłani zajmujący się runami wierzą i twierdzą, że te znaki nadal mają swoją moc.

FUTHARK – alfabet runiczny

FEHU

Fehu jest pierwszą runą i symbolizuje pełnię. Przedstawia rogi bydła lub wołu i oznaczała wcześniej materialne bogactwo w formie natury. Dzisiaj Fehu wskazuje bogactwo materialne i duchowe w przyrodzie. Jako runa płodności może wskazać na prawdziwe lub symboliczne urodzenie.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Runa dobrobytu i zamożności. Szczęście w sprawach finansowych. Wpływa także na pozycję społeczną.
 • Runa zamożności sprawia także złe rzeczy.
 • Powiększanie się Księżyca: podczas tego zjawiska runa ta przyciąga dobrobyt i pieniądze, a zarazem chroni przed ich utratą.
 • Zmniejszanie się Księżyca: znosi przeszkody i ludzi, którzy chcą zapobiec wzrostowi naszych pieniędzy.

URUZ

Uruz jest ideogramem żubra, który teraz praktycznie wymarł. Uruz oznacza siłę i wolność tych zwierząt i symbolizuje moc twórczą, seksualną i zdrowie cielesne. Gdy ta runa wchodzi w grę to wiemy, ze powinniśmy skierować naszą energię na rozwijanie siebie.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Oznacza regenerację, wzrost, siłę i zdrowie, a także i uzdrowienie.
 • Ta runa naciska na przemoc, delikatnie kształtuje siłę.
 • Powiększanie się: Księżyca: podczas tego zjawiska wspomaga ta runa uzdrawianie. Z jej pomocą mogą życzenia się szybciej spełnić. Runa ta wpływa na innych i wzmacnia inne runy.
 • Zmniejszenie się księżyca: Kiedy ta runa jest używana, może doprowadzić do zniszczenia niekorzystnej sytuacji. Uwaga, bardzo silne działanie.

THURISAZ

Przynosi złe wieści. Mimo to, że ta runa wskazuje na nieszczęście, to informuje też o tym, że droga do nowego początku jest wolna. Runa ta ostrzega przed nieszczęściem, albo przed niespodziewanym wyjawieniem czegoś złego. Z połączeniem z Thorem, bogiem błyskawicy i gromu symbolizuje Thurisaz zniszczenie.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: odporność zostaje uszkodzona. Miłość może się obudzić. Zło zostaje zdominowane.
 • Ta runa może wspomóc czar miłości, by innych wciągnąć w nasze sidła. Może być także użyta jako runa samoobrony.
 • Powiększanie się Księżyca: przy tym zjawisku by się bronić może na końcu przyciągać szczęście.
 • Zmniejszenie się księżyca: może być wszystko zniszczone, na co została ta runa użyta. Jeśli się jednak rozmyślimy to nic to nie da, tej runy nie można zatrzymać.

ANSUZ

Ta runa przedstawia biały księżyc boga Odyna, wynalazcy run. Ci, którzy otrzymają tę runę powinni uważać: w niedługim czasie mogą otrzymać ważną wiadomość. Ta runa jest symbolem prawdy, płynności i klarowności wypowiedzi.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Szczęście w kontaktach międzyludzkich, uprzedzenia znikną.
 • Ta runa daje przychylność publiczności, przychylność w zakresie komunikacji.
 • Powiększenie się księżyca: można ją wykorzystać do odbudowania kariery, która ma do czynienia z publicznością (polityk, piosenkarz/arka, pisarz…).
 • Zmniejszenie się księżyca: podczas nieprzychylności rynku pomaga pokonać strach i nienawiść.

AIDO, RAIDHO

Jest runą podróży. Dzisiaj wskazuje na psychiczną lub spirytystyczną podróż lub poszukiwanie. Jeśli ujrzymy tą runę to znaczy to, że powoli zbliżamy się do końca naszej podróży.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Coś zostaje wprawione w ruch. Kierunek jest prawidłowy.
 • Szczęście i ochrona podczas podróży. Ta runa wskazuje drogę do harmonii, zdrowia i do wewnętrznej szczęśliwości.
 • Powiększenie się księżyca: przy tym zjawisku może być wykorzystywana do ochrony podczas podróży.
 • Zmniejszenie się księżyca: Można przezwyciężać blokady (prześladujący pech).

KANO, KENAZ

Ta runa jest związana z Freyą nordycką boginią miłości, ukazuje pozytywne aspekty ludzkich dolegliwości i miłości seksualnej. Zacięte dolegliwości stoją naprzeciw nam, gdy wyciągniemy runę Kano. Kenaz daje oświetlenie, i oświetla drogę przez ciemności.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Miłość, uzdrowienie, odnowienie. Dla artystów znaczy ona powodzenie.
 • Jest runą artystów i rzemieślników, będą oni tworzyli pod jej ochroną.
 • Runa miłości.
 • Powiększenie się księżyca: proponuje moc i ochronę.
 • Zmniejszanie się księżyca: wszystko złe zostaje spalone. Powinniśmy zacząć pieczętować zło, a podczas powiększania się księżyca moc odnawiać.

GEBO, GIFU

Gebo = dar, odwołuje się na dary bogów, od której niegdyś była magia run. Dzisiejsze interpretacje obejmują wszystkiego rodzaju dary po bezinteresowność. Skrzyżowane linie Gebo wskazują na połączenie, przypuszczalnie seksualnej lub magicznej natury.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: otrzymujemy prezent, możliwe też, że w spirytystycznym znaczeniu?
 • Wzywa do partnerstwa, wewnętrznej harmonii i zwiększa samoocenę.
 • Powiększenie się księżyca: zostaje użyta do związkowych pytań.
 • Zmniejszanie się księżyca: Można tą runę wykorzystać do odłożenia złych przyzwyczajeń, możliwe, że ludzie, którzy nas nie lubią zmienią swoje zdanie.

WUNJO

Runa Wunjo nawołuje szczęście i harmonię. Ten, kto uzyska tę runę może oczekiwać zmian na lepsze. Jako symbol odnowienia obiecuje Wunjo, że sprawy dotychczas nieprzewidywalne zostaną wyjaśnione.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Wszystko dobrze się skończy. Szczęście, powodzenie.
 • Wunjo powinno w talizmanach szczęścia stać na ostatnim miejscu-dobry koniec (wyjście). Runa, która działa przeciwko każdemu uzależnieniu.
 • Powiększenie się księżyca: będzie powodowała harmonizację, albo siłę. Energia może być sterowana.
 • Zmniejszanie się księżyca: niechciane może być zapieczętowane. Problemy w rodzinie mogą być rozwiązane. Uwaga, silne działanie.

HAGALAZ

Grad, którzy przynosi niepowodzenia i trudności. Zmiana i wyzwolenie jest częścią informacji: Kiedy się trudności mądrze zastosuje, przyszłość będzie lepsza. Hagalaz obiecuje również szczęście i ciepło-ale tylko przy wystąpieniu odwilży.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: przychodzi czas oczyszczenia i harmonizacji, tan czas może być odczuwany jako nudy i/lub bolesny.
 • Ograniczenia i granice są łamane, przy kalkulowanym ryzyku może być wywołane szczęście. Za pomocą tej runy można znaleźć partnera.
 • Powiększenie się księżyca: można ludźmi kierować i wpływać na nich.
 • Zmniejszenie się księżyca: można wywoływać uzdrowienia, kiedy pieczętuje się choroby.

NAUTHIZ

Jest runą potrzebną do osiągnięcia czegoś. Ci, którzy mają tę runę powinni przetestować swoją motywację i swoje prawdziwe cele oddzielić od marzeń. Powinno się zaufać przeznaczeniu, bo doprowadzi nas do tego, co naprawdę potrzebujemy.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: pomoc pod każdym względem, kajdany zostaną rozpięte.
 • To czego brakuje zostaje zastąpione.
 • Powiększenie się księżyca: nowe cele.
 • Zmniejszenie się księżyca: uczy się odpuszczania.

ISA

Isa pokazuje zawieszenie w życiu. Ten symbol, pojedyncza linia, wskazuje na indywidualne ego i wskazuje drogę do siły w czasach stresu. Jeśli mamy tę runę, powinniśmy spojrzeć w odcinki naszego życia, które są zamrożone, i radzi powierzać swoją ufność w wewnętrznej sile.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: przychodzi czas zawieszenia, spokoju.
 • Może wzmocnić wizualizację, wykorzystać ten czas do odbudowania.
 • Powiększenie się księżyca: Czas do wycofania się i do myślenia. Brońcie się.
 • Zmniejszenie się księżyca: Blokady mogą być zniesione.

JERA

Oznacza lata, wskazuje na cykl pór roku. Ta runa wręcza nam fazę czekania. Podczas tej fazy można wykorzystać tan czas na naturalny wzrost. Cykliczna wydajność i przepływ czasu są słowami kluczowymi dla Jera.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: będzie to czas zbiorów, czas obfitości.
 • Wynagrodzenie pracy, odnowienie harmonii.
 • Powiększenie się księżyca: pomoc, gdy trzeba się bronić, albo odparować wierzycieli.
 • Zmniejszenie się księżyca: można przeprowadzić kontratak do tej osoby, która nas zaatakowała.

EIHWAZ

Ta runa symbolizuje cis, na którym wisiał Odyn, kiedy chciał rozgryźć tajemnicę run. Posiadający runę odczuje stały wzrost, mimo wielu sprzeciwów.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Kilka przeszkód może być cofniętych z drogi. Jest pod górkę!
 • Runa samoobrony, która wzmacnia i broni niewinnego.
 • Powiększenie się księżyca: „Mali” ludzie (firmy) mogą się dogadać z większymi by zyskać ochronę, można się przepchnąć.
 • Zmniejszenie się księżyca: Niszczące energie zostają oddalone.

PERTH

Ta runa stanowi element przypadku. Przeszłe działania-indywidualnej albo kosmicznej natury –będą szukały przeciwieństwa. „Powiernik” runy będzie to musiał zaakceptować i swój los złożyć w ręce przeznaczenia.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Sukces nie jest daleko, ale żadnych eksperymentów! Żadnego ryzyka!
 • Runa hazardu i ryzyka, przepowiedni i śmierci.
 • Powiększenie się księżyca: jeśli chce się wygrać w grze bierze się tę runę do pomocy.
 • Zmniejszenie się księżyca: magiczne tajemnice odkryć na nowo.

ALGIZ

Ta runa buduje most między ludzką świadomością i boską świadomością, i powiernikowi każe się przygotować na oświecenie. Symbolem Algiz jest ręka z rozłożonymi palcami, uniwersalny symbol ochrony.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: jeśli idziemy samolubnymi celami to zakończy się to niepowodzeniem. Jeśli przy tym myśli się o innych to będzie się miało sukces.
 • Boska obrona, prorokowanie (magiczne zwierciadło).
 • Powiększenie się księżyca: złą energię oddalać.
 • Zmniejszenie się księżyca: moc nad nami może być zmniejszona.

SOWELU

Ta runa przepowiada kolejne etapy wzrostu duchowego i urzeczywistnia nasze najtrudniejsze cele, ale równocześnie obiecuje nam pokazać drogę do tego celu. Sowelu mówi o przemianach, cieple Słońca.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Zwycięstwo jest wam zapewnione.
 • Jeśli chce się sukces ochraniać korzysta się z Sowelu. Wzywa dobrobyt i pomaga uciśnionym.
 • Powiększanie się księżyca: wszędzie tam używać, gdzie potrzebna jest ochrona.
 • Zmniejszenie się księżyca: można pokonać przeciwników, wrogów.

TEIWAZ, TYR

Teiwaz ukazuje cechy nordyckiego boga Tyr, męstwo, prawda i sprawiedliwość. Mit mówi o tym, że bóg Tyr poświęcił jedną z swoich rąk, wrzucając ją do gardła jakiegoś wilka. Przez to chciał ochronić innego boga przed zagładą. Tą runę mając oznacza to, że niezbędne będzie poświęcenie i odwaga.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: w sytuacji konfliktowej będziemy się czuli źle. Sprawiedliwość zwycięży!
 • Szczęście, zwycięstwo przez walkę.
 • Powiększenie się księżyca: zwycięstwo.
 • Zmniejszenie się księżyca: przeciwnik jest osłabiony.

BERKANA

Jest obrazem piersi, symbol runiczny dla matki Ziemi. Ta runa odnosi się do życia-narodziny, małżeństwo-śmierć, i obiecuje pokój i dobrobyt. Tutaj w znaczeniu jest materialne i spirytualne otoczenie powiernika.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: odnajdziecie swój wewnętrzny środek, i na nowo uporządkujecie sobie życie.
 • Ta runa wymaga pokoju i dobrobytu.
 • Powiększenie się księżyca: życie rodzinne jest faworyzowane.
 • Zmniejszenie się księżyca: Można rozwiązać relacje.

EHWAZ

Ten dwuelementowy znak pokazuje lojalność i zaufanie między jeźdźcem, a koniem, i przepowiada harmonijną współpracę dwóch sił, które dążą do tego samego celu. Ehwaz może również przepowiedzieć związek pomiędzy dwojgiem ludzi.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: coś nowego się zaczyna.
 • Szybka często zaskakująca zmiana, czasem i przepowiedzenie podróży i dobrobytu.
 • Powiększenie się księżyca: stosować w połączeniu z innymi runami-jeśli chodzi o czas.
 • Zmniejszenie się księżyca: można zniszczyć podczas podróży niebezpieczeństwa i przeszkody.

MANNAZ

Mannaz jest tajemnicą bożą, która jest skryta. Ten symbol runiczny stoi dla własnego „JA”. Moc ludzkich wspomnień jest tu zwiększona.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: ktoś będzie nam pomocny, by stworzyć jakiś projekt.
 • Można być pewnym pomocy innych.
 • Powiększenie się księżyca: złe energie są blokowane.
 • Zmniejszenie się księżyca: złe wpływy są zapieczętowane.

LAGUZ

Laguz jest runą postępowania. Ta runa zwraca nam uwagę, byśmy słuchali naszej podświadomości i byśmy uważali na sny.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: będziecie mieli szczególnie realistyczny sen. Dużo z tego sny stanie się prawdą, spróbujcie ten sen prawidłowo skierować.
 • Sny, przepowiednie, kobiecość, runa artystów.
 • Powiększenie się księżyca: ta runa zostaje zastosowana do ochrony.
 • Zmniejszenie się księżyca: zostaje ta runa wzięta do pieczętowania.

INGUZ

Ta runa ukazuje starego germańskiego boga. Znaczenie: płodność i ciąża. Do rozwiązania problemów weźmy sobie wystarczająco dużo czasu. Jest to jakby to powiedzieć, jak okres ciążowy. Jeśli te ciężkie czasu przejdą, zostaje nam dany spokojniejszy czas.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: przeszkoda zostaje przezwyciężona.
 • Ta runa umacnia wszystko co żeśmy stworzyli. I zapobiega stratom.
 • Powiększenie się księżyca: Płodność, dobrobyt i przyciąganie mogą zostać zwiększone. Z Wunjo symbolizuje szczęśliwy koniec.
 • Zmniejszenie się księżyca: Dobrobyt, płodność nie będą za dobre.

DAGAZ

Dagaz jest wiadomością budzenia się, klarowności i transformacji. Na zakończenie jakiegoś projekty runa obiecuje krótki czas spokoju. Dagaz oznacza czas budzenia się, mistyczny czas, w którym wszystkie przeciwności-ciemność i światłość, szczęście i nieszczęście, życie i śmierć-łączą się. Kto otrzyma tą runę może oczekiwać jakąś wiadomość.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: nowy początek stoi przed nami. I to jeszcze dla naszej korzyści.
 • Nowy początek.
 • Powiększenie się księżyca: odpowiedź na otwarte pytania.
 • Zmniejszenie się księżyca: Jeśli ktoś chce/musi zmienić zdanie.

OTHILA, OTHALAZ

Ojczyzna i własność to oznacza runa Othila. I odwołuje się albo na rodzinę powiernika, albo na jego zawodowy dobytek. Othila radzi nam do zbadania jak przeszłość może wpłynąć na teraźniejszość. Runa ta zaleca nowe tradycyjne przyzwyczajenia.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: runa może coś ogłosić także w spirytualnym znaczeniu.
 • Do części moce lecznicze.
 • Powiększenie się księżyca: Kontakt z zmarłymi.
 • Zmniejszenie się księżyca: Można zmarłemu ułatwić przejście.

ODIN, WYRD

Mimo, że nie jest częścią Furthark, jest Odin pustą runą. Ma podobne właściwości co Perthro. Jeśli zostaje wylosowana przez kogoś, to oznacza nieograniczoną wysokość i wspomina nam o tym, że w naszym zasięgu jest ogromna wiedza, ale na zawsze musi zostać w tajemnicy.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

 • Znaczenie: Przeznaczenie zdecyduje. Wyjście jest nieznane.
 • Moc przeznaczenia.
 • Powiększenie się księżyca: można uniknąć czegoś złego, przeznaczenie może i ukarać.
 • Zmniejszenie się księżyca: podobne znaczenie co wyżej.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic